هانس زيمر جايزهي دستاوردهاي موسيقي فيلم «مکس اشتاينر» را دريافت

موسيقي ما - هانس زيمر جايزه‌ي دستاوردهاي موسيقي فيلم «مکس اشتاينر» را در جشن ساليانه‌ي «هاليوود در وين» در 19 اکتبر سال جاري دريافت خواهد کرد. اين مراسم که در بيش از 35 کشور پخش خواهد شد شامل اجراهايي از آهنگ‌هاي خاطره‌انگيز اين برنده‌ي جايزه‌آکادمي با تنظيم‌هاي ارکسترال جديد خواهد بود.

امسال دهمين سال مراسم جايزه‌ي مکس اشتاينر است که  هر ساله در شهر وين و به‌پاس دستاوردهاي شگرف در موسيقي فيلم برگزار مي‌شود. از ديگر شرکت‌کنندگان اين مراسم مي‌توان به لالو شيفرين،‌ جان بري،‌رندي نيومن، الکساندر دسپلات،‌جيمز نيوتن هاورارد و دني الفمن اشاره کرد. زيمر تا به‌حال آهنگسازي بيش از 150 پروژه را- ‌از جمله شب تاريک،‌ شيرشاه، گلادياتور،‌ خط قرمز باريک،‌ مرد باراني، تلقين و تلما و لوييز- بر عهده داشته است.

تابستان سال گذشته، زيمر تور کنسرت‌هاي خود را در سراسر اروپا و امريکا به روي‌صحنه برد که با استقبال بسيار زيادي مواجه شد.  اين مراسم بخش اصلي برنامه‌ي «هاليوود در وين» است که ساندرا تومک آن را در سال 2007 بنيان نهاد.

به گفته‌ي تومک: «هانس زيمر مدت‌هاست که  ارتباط نزديکي با وين دارد» زيرا پروژه‌هاي اخير او – «تاج پادشاهي»، «سياره‌ي آبي 2» و «دوزخ» همه در استيج سينکرونِ وين ضبط شده‌اند.  تومک مي‌افزايد: «براي شهري که تا اين اندازه در تاريخ موسيقي غني است،‌ بسيار شايسته است که اين جايزه را که به ياد مکس اشتاينر بزرگ نام‌گذاري شده است به اين آهنگساز فوق‌العاده با استعدادهاي چندگانه اهداکند»

زيمر تا به‌حال يازده بار نامزد جايزه‌ي اسکار شده است. در سال 1994، او جايزه‌ي آکادمي را در بخش بهترين موسيقي متن فيلم براي شاه‌شير از آن خود کرد. او همچنين تا به حال سه بار برنده‌ي جايزه‌ي گرمي و دو بار برنده‌ي جايزه‌ي گولدن گلوب بوده است.


موسيقي ما


منبع این نوشته : منبع
موسيقي ,جايزه‌ي ,زيمر ,مراسم ,فيلم ,برنده‌ي ,موسيقي فيلم ,برنده‌ي جايزه‌ي ,فيلم «ماشتاينر» ,هانس زيمر ,دستاوردهاي موسيقي