آهنگساز برنده اسکار در تالار وحدت

موسيقي ما - نيکولا پيوواني آهنگساز و رهبر ارکستر مشهور ايتاليايي به ايران مي‌آيد تا علاوه بر حضور در جشنواره جهاني فيلم فجر، در تالار وحدت هم روي صحنه برود.
 
ميکولا پيوواني که سابقه همکاري با فيلمسازان نامداري چون فدريکو فليني، برادران تاوياني و مارکو بلوکيو را دارد، پنجم ارديبهشت‌ماه مصادف با 25 آوريل در تالار وحدت روي صحنه مي‌رود و در اين کنسرت منتخبي از قطعاتي که پيش از اين براي تعدادي از فيلم‌هاي سينمايي ساخته است، اجرا مي‌کند که در يک سانس و ويژه مهمانان جشنواره و مدعوين است.
 
پيوواني براي بيش از 130 فيلم موسيقي متن ساخته و براي‌ «زندگي زيباست» (1997) به کارگرداني روبرتو بنيني اسکار بهترين موسيقي فيلم را از آن خود کرد.
 
او موسيقي متن سه فيلم «مصاحبه»، «جينجر و فرد» و «صداي ماه» به کارگرداني فليني را ساخته و بعد‌ها باله‌اي با نام «باله فليني» را تصنيف کرد. موسيقي برنده اسکار فيلم «زندگي زيباست» در سال 2000 نامزد دريافت جايزه گرمي در رشته «بهترين موسيقي متن براي سينما، تلويزيون و ديگر رسانه‌هاي بصري» شد.
 
از ميان فيلم‌هايي که نيکولا پيوواني براي آن‌ها موسيقي تصنيف کرده مي‌توان به «هيولا را در صفحه اول سيلي بزن» (مارکو بلوکيو، 1972)، «عطر بانوي سياه‌پوش» (فرانچسکو باريلي، 1974)، «ردپا روي ماه» (لوئيجي باتزوني، 1975)، «جهش در تاريکي» (مارکو بلوکيو، 1980)، «شب سن لورنزو» (برادران تاوياني، 1982)، «کائوس» (برادران تاوياني، 1984) اشاره کرد.
 
پيوواني اعتقاد دارد ساختن موسيقي متن براي فيلم‌هاي زياد باعث درجا زدن موسيقي‌دان مي‌شود اما در تئا‌تر، موسيقي بالا‌تر از هر هنري است. پيوواني در زمينه تئاترهاي موزيکال نيز فعاليت دارد و در حوزه موسيقي ارکسترال و مجلسي نيز کار مي‌کند.
 
سي و ششمين جشنواره جهاني فيلم فجر 19 تا 27 آوريل 2018 (30 فروردين تا 7 ارديبهشت 1397) به دبيري سيدرضا ميرکريمي در تهران برگزار مي‌شود.


موسيقي ما


منبع این نوشته : منبع
موسيقي ,فيلم ,پيوواني ,ساخته ,اسکار ,مارکو ,تالار وحدت ,برنده اسکار ,مارکو بلوکيو، ,برادران تاوياني، ,«زندگي زيباست»